Gå til hovedindhold (Tryk Enter)

Økonomiudvalg

I Økonomiudvalget sidder borgmesteren, der er formand for udvalget, formændene for de 6 stående udvalg og 2 af byrådets øvrige medlemmer.

Økonomiudvalget er kommunens centrale udvalg. Det er her sager om økonomi, planlægning, forvaltning og personale samles.

Udvalget styrer kommunens økonomi og har ansvaret for at udarbejde et forslag til næste års budget.

Økonomiudvalget har møde hver mandag. Møderne er lukkede.

Mødekalender

Marts 2019

25MAN

April 2019

01MAN

08MAN

15MAN

22MAN

29MAN

Maj 2019

06MAN

13MAN

20MAN

27MAN

Juni 2019

03MAN

10MAN

17MAN

24MAN

Juli 2019

01MAN

08MAN

15MAN

22MAN

29MAN

August 2019

05MAN

12MAN

19MAN

26MAN

September 2019

02MAN

09MAN

16MAN

Oktober 2019

November 2019

December 2019

Medlemmer

Gå til side der omhandler Jesper Frost Rasmussen

Jesper Frost Rasmussen

Borgmester, formand for Økonomiudvalget

Gå til side der omhandler Olfert Krog

Olfert Krog

Formand for Sundhed & Omsorgsudvalget

Gå til side der omhandler Karen Sandrini

Karen Sandrini

Formand for Plan & Miljøudvalget

Gå til side der omhandler Diana Mose Olsen

Diana Mose Olsen

Formand for Børn & Familieudvalget

Gå til side der omhandler May-Britt Andrea Andersen

May-Britt Andrea Andersen

Formand for Kultur & Fritidsudvalget

Gå til side der omhandler Søren Heide Lambertsen

Søren Heide Lambertsen

Formand for Teknik & Byggeudvalget

Gå til side der omhandler Henrik Vallø

Henrik Vallø

Formand for Social & Arbejdsmarkedsudvalget