Gå til hovedindhold (Tryk Enter)

Børn & Familie

Børn & Familieudvalget består af 7 medlemmer.

Udvalget varetager opgaver inden for bl.a. folkeskoler, dagpleje, daginstitutioner, dagpasningsordninger, skolefritidsordninger, tandpleje, sundhedspleje for børn og unge, familierådgivning mv.

Børn & Familieudvalget holder møde 2. og 4. mandag i hver måned.
Møderne er lukkede.

Mødekalender

Januar 2019

14MAN

28MAN

Februar 2019

25MAN

Marts 2019

11MAN

25MAN

April 2019

08MAN

29MAN

Maj 2019

13MAN

27MAN

Juni 2019

24MAN

August 2019

12MAN

26MAN

September 2019

09MAN

23MAN

Oktober 2019

28MAN

November 2019

11MAN

25MAN

December 2019

09MAN

Januar 2020

13MAN

Februar 2020

06TOR

Marts 2020

05TOR

09MAN

23MAN

30MAN

April 2020

14TIR

21TIR

27MAN

Maj 2020

11MAN

14TOR

25MAN

Juni 2020

08MAN

16TIR

22MAN

August 2020

10MAN

24MAN

September 2020

14MAN

Oktober 2020

26MAN

November 2020

09MAN

23MAN

December 2020

Januar 2021

Februar 2021

Marts 2021

April 2021

Maj 2021

Juni 2021

August 2021

September 2021

Oktober 2021

November 2021

December 2021

Medlemmer

Gå til side der omhandler Diana Mose Olsen, SF
partilogo

Diana Mose Olsen, SF

Formand for Børn & Familieudvalget

Gå til side der omhandler Michael Harbøll
partilogo

Michael Harbøll

Socialdemokraterne

Gå til side der omhandler Susanne Dyreborg, Dansk Folkeparti
partilogo

Susanne Dyreborg, Dansk Folkeparti

1. viceborgmester

Gå til side der omhandler Anne Marie Geisler Andersen
partilogo

Anne Marie Geisler Andersen

Radikale Venstre